Program „Wspieraj Seniora"

Kategoria:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonce  przystąpił do realizacji Programu koordynowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora”.

Program skierowany jest do osób w wieku powyżej 70 roku życia, które w czasie pandemii pozostają w domu i nie mogą skorzystać z pomocy rodziny lub sąsiadów. Pomoc jest realizowana w postaci usługi polegającej na zrobieniu niezbędnych zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby (artykuły spożywcze, środki higieny osobistej). Koszty zakupów pokrywa osoba zainteresowana.

O pomoc w zrobieniu zakupów Seniorzy mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr 22 505 11 11. Jest to numer ogólnopolskiej infolinii dedykowany tylko dla potrzeb ww. Programu. Pracownik Socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonce skontaktuje się z Państwem, ustali potrzeby i udzieli pomocy. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://wspierajseniora.pl/

Drodzy Seniorzy zgłoszenia do programu " Wspieraj Seniora" przyjmują również pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonce, w poniedziałek w godz. od 8.00 do 16.00 oraz od wtorku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 pod numerami 18 26 111 54 lub 18 26 111 51 . 

 

plakat wspieraj seniora