Przejście na emeryturę pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej

Kategoria:

165155213 892969838154612 8896024112279148809 n

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

Pani Bronisława Wontorczyk  rozpoczęła pracę w  Ośrodku Pomocy Społecznej w Jabłonce w dniu 01 czerwca 1993 roku. W kolejnych latach podnosiła swoje kwalifikacje i kompetencje w zawodzie pracownik socjalny.  W roku 2009  ukończyła roczną specjalizację w zakresie pracy socjalnej i uzyskała tytuł specjalisty pracy socjalnej.

Jako terenowy pracownik socjalny otaczała pomocą osoby ubogie, samotne, chore, niepełnosprawne, uzależnione. Wszyscy potrzebujący mogli liczyć na jej otwarte serce i pomocną dłoń.

W 2011 roku powierzono jej funkcję Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Ofiarom przemocy okazywała zrozumienie, troskę. Pomagała nawet w sytuacji gdy wydawało się, że pomoc nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jej postawa wobec sprawców przemocy cechowała się profesjonalizmem. Nie oceniała, nie potępiała, cierpliwie tłumaczyła i motywowała do podjęcia terapii i zmiany postępowania.

W dniu 26 marca br. Pani Bronisława Wontorczyk przeszła na zasłużoną emeryturę.

Pani Broniu serdecznie dziękujemy i składamy wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w pełnieniu ważnej roli jaką jest praca na rzecz drugiego człowieka. Życzymy Pani dużo zdrowia, radości, realizacji planów i marzeń.

Dyrektor oraz Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonce