WAŻNY KOMUNIKAT

Kategoria:

W celu zapobiegania ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, mając na uwadze procedury zachowawcze wprowadzone przez Polski Rząd w trosce o zdrowie mieszkańców, informuje się, żew dniach od 16 marca 2020 r. do odwołania Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonce nie będzie prowadził bezpośredniej obsługi klientów (pracownicy pracują w trybie wewnętrznym). W przypadku zmiany sytuacji w kraju komunikaty będą przekazywane na bieżąco.

W celu załatwienia spraw niecierpiących zwłoki należy skontaktować się za pomocą poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), telefonicznie pod numerem (18) 261 11 54 lub 51, bądź skorzystać z wykazu telefonów znajdującego się w zakładce kontakt.

Mając na uwadze  rosnącą liczbę  zachorowań na koronawirusa Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonce informuje, że zostają ograniczone  wyjścia  pracowników socjalnych w teren  oraz wizyty  asystenta rodziny w przydzielonych środowiskach. W pilnych przypadkach wizyty w środowisku będą się odbywały po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Wszystkie inne sprawy można załatwiać za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej e-PUAP, poczty elektronicznej oraz poczty tradycyjnej.

 

Równocześnie przypominamy osobom starszym, niepełnosprawnym i niesamodzielnym

Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonce przypomina, że w związku z zagrożeniem koronawirusem jeżeli to możliwe, osoby starsze, niepełnosprawne i niesamodzielne powinny ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Osoby starsze, niepełnosprawne i niesamodzielne, które nie mają możliwości skorzystania z pomocy rodziny lub sąsiadów proszone są o kontakt telefoniczny z  pracownikami socjalnymi pod nr tel. 18 26 111 54.